дневна соба | Кафе пауза

10 фотографии што ќе ве натераат да посакате да имате нишалка во дневната соба

Висечките нишалки се додаток што ќе ве воодушеви и ќе ве натера да седнете на нив и да уживате.

10 докази дека пастелните бои ја претвораат дневната соба во оаза на мирот

Додека многумина ќе речат дека пастелните бои во домот се премногу светли, нежни и монотони за нив, овие бои можат да обезбедат поголемо чувство на удобност и спокојство.

Како да ја украсите дневната соба со растенија?

Растенијата ја разубавуваат секоја просторија во која се наоѓаат, а особено ќе ја разубават дневната соба која повеќето ја сметаат за срцето на домот.

Дали има нешто поубаво? 15 дневни соби со камин за кои сигурно фантазирате

Има ли нешто поубаво во зима од сцената со камин во кој гори оган и сè е полно со топлина и светлина создадени од огнот - и собата и душата.

10 докази дека кујната и дневната соба споени во едно се одлична идеја

Кујната поврзана со дневната соба веќе некое време е тренд што може да се види во сè повеќе станови и куќи, а отворениот простор создава впечаток на поголема квадратура и пространост.

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Ако ви се допаѓа гламурозното, споделуваме со вас неколку идеи кои можете да ги испробате во вашата дневна соба.

Најголемата причина поради која паровите избегнуваат да имаат секс на каучот во дневната соба

После читањето на овие информации ќе размислите 2 пати пред да се одлучите да водите љубов таму.

Модерно дизајнирани дневни соби во сиво и жолто

Сивите тонови најчесто се комбинираат со бело и црно, но додавањето на жолта боја на ентериерот му дава свежина и разиграност.

Станче во Париз во кое оптимално се искористени неговите 16 м2

Овој стан навистина воодушевува, особено што целиот тој простор е всушност поранешна бања од еден поголем простор за живеење.
Датум: 04 дек 2013
, Автор:

Идилично дуплекс поткровје во Гетеборг, Шведска

Дневната соба е во главниот фокус на овој стан, а три големи прозорци водат кон терасата која е создадена за уживање во летните денови...

Генијално дизајниран стан за млад брачен пар

Ви го претставуваме инспиративниот и модерен дуплекс стан, комплетно опремен и со многу креативно дизајнирани решенија.
Датум: 25 сеп 2013
, Автор:

Минијатурна, но компактна студентска куќичка

Шведските архитекти од студиото „Tengbom Architects“ направиле малечка куќичка со површина од 10 метри квадратни, направена од еколошки материјали.
12