25 септември 2013 | Кафе пауза

Поучна приказна: Никогаш не посакувај да не бидеш тоа што си

Колку пати во моментите кога ви е најтешко, сте посакале да бидете во туѓа кожа?

Краток водич за секс во автомобил

Доколку сакате да почувствувате несекојдневна сексуална екстаза, паркирајте го вашето возило онаму каде што ќе бидете сигурни дека никој нема да ве види и зачинете го вашиот ден со секси игра во автомобилот.
Датум: 25 сеп 2013
, Автор:

Книга: „Убијци без лица“ – Хенинг Манкел

Првиот роман од серијалот за добро познатиот полициски инспектор Курт Валандер - задолжително четиво за сите трилер фанатици.

Работи кои не смееме да ги занемаруваме на првиот состанок

Додека ви симнува ѕвезди и вие летате во облаци, лесно може да занемарите многу важни нешта во неговото однесување.
Датум: 25 сеп 2013
, Автор:

Фантастични внатрешни базени во кои ќе посакате да се нурнете

Затворете ги очите и замислете си како се капете во некој од овие внатрешни базени...

Погача-лепче со маслинки

Вкусна погача за целото семејство
Датум: 25 сеп 2013
, Автор:

5 здравствени придобивки од зелениот чај

Покрај фактот што е вкусен и евтин пијалак без калории, тој содржи уникатни природни состојки што ни обезбедуваат многу здравствени придобивки.
Датум: 25 сеп 2013
, Автор:

Генијално дизајниран стан за млад брачен пар

Ви го претставуваме инспиративниот и модерен дуплекс стан, комплетно опремен и со многу креативно дизајнирани решенија.
Датум: 25 сеп 2013
, Автор:

Сексапилната Кристина Агилера во најновото издание на магазинот „Maxim“

Иако подолго време ја немаше на сцената, сега се враќа посекси од кога било.

Како дише Рио де Жанеиро?

Џо Капра тврди дека имал многу среќа што неговите клиенти го пратиле да снима тајмлапс видео токму во Рио де Жанеиро, а според финалниот производ мора да е во право.