Генијално дизајниран стан за млад брачен пар

Автор: Сања Стојковска

Ви го претставуваме инспиративниот и модерен дуплекс стан, комплетно опремен и со многу креативно дизајнирани решенија. Дизајниран е од страна на n232 Arquitectura, има 160 метри квадратни и лоциран е во Арнедо, Шпанија. Еден од архитектите на станот кажал:

„Просторното решение е невообичаено, што се должи на употребата на подот поразлично одошто во традиционален дуплекс. Главниот влез и делот за дружење се на повисокото ниво, додека пак, спалните соби и поприватните делови се на пониското ниво.“

Отворената социјална зона е зајакната со голем број елементи што носат функционалност. Скалилата ја делат дневната соба од кујната и од трпезаријата. Останатите детали ви ги прикажуваме преку фотографии. Уживајте!Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар Генијално дизајниран стан за млад брачен пар


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. јас Reply

    Ова нема врска, далеку е од генијално.

Остави коментар