Како дише Рио де Жанеиро?

Џо Капра тврди дека имал многу среќа што неговите клиенти го пратиле да снима тајмлапс видео токму во Рио де Жанеиро, а според финалниот производ мора да е во право. Како дише Рио де Жанеиро Првите асоцијации на Рио секогаш се карневалот, Копакабана и фудбалот, но ова видео покажува дека градот дише со живиот бразилски темперамент во секој ден од годината. Го претставува градот како збир на плажи, море, планини и специфична архитектура, сите заедно обземени од латино-американскиот дух, а покрај тоа додал и неколку кадри од живописните водопади Игуасу.

Пуштете го во HD на цел екран и уживајте во магијата на Рио.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар