10 докази дека пастелните бои ја претвораат дневната соба во оаза на мирот

10 докази дека пастелните бои ја претвораат дневната соба во оаза на мирот

Додека многумина ќе речат дека пастелните бои во домот се премногу светли, нежни и монотони за нив, овие бои можат да обезбедат поголемо чувство на удобност и спокојство. И тоа е она што го сакаме од дневната соба, нели?

10 докази дека пастелните бои ја претвораат дневната соба во оаза на мирот

Затоа дизајнерите на ентериер сè повеќе ги охрабруваат своите клиенти да вметнат барем неколку детали во пастелни бои во овие простории каде го поминуваме поголемиот дел од денот. Пастелните бои во дневната соба ќе ги релаксираат вашите очи со нивната мекост и неутралност и ќе го направат просторот посветол. Правилно комбинирани, пастелните бои ќе бидат дел од привлечната и удобна дневна соба. Одличен почеток за воведување пастелни бои во вашиот дом е купување перници во пастелни нијанси. Ако вашиот дом е полн со неутрални нијанси како бела или сива, пастелните нијанси се одлична опција малку да го осветлат просторот.

Добрата работа е што не мора да вложувате голем трошок и целосно реновирање за да внесете пастелни нијанси во вашиот дом. Украсни перници, ламби, рамки за фотографии, ќебиња – тоа ќе биде доволно.

Фотографии кои се доказ дека вазната со цвеќе може да го разубави домот

Фотографии кои се доказ дека вазната со цвеќе може да го разубави домот

Фотографии кои се доказ дека вазната со цвеќе може да го разубави домот

Фотографии кои се доказ дека вазната со цвеќе може да го разубави домот

Фотографии кои се доказ дека вазната со цвеќе може да го разубави домот

Фотографии кои се доказ дека вазната со цвеќе може да го разубави домот

Фотографии кои се доказ дека вазната со цвеќе може да го разубави домот

Фотографии кои се доказ дека вазната со цвеќе може да го разубави домот

10 докази дека пастелните бои ја претвораат дневната соба во оаза на мирот

Погледнете ги и овие фотографии кои се доказ дека вазната со цвеќе може да го разубави домот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар