17 јуни 2020 | Кафе пауза

15 слатки фотографии од деца што гушкаат животни

Ништо не може да ја победи невината врска помеѓу животните и децата. Овие фотографии се доказ за најчистата и најискрена љубов што ќе ја видите денес.

Што сè треба да знаете пред да ангажирате дадилка?

За да бидете сигурни дека ви одговара и вам и на вашето бебе, прво треба да разговарате и да размислите за неколку важни работи.

5 видови купувачи: Кој е ловец на попусти, а кој е друштвен вид?

Терминот „шопинг-терапија“ веќе долго време се користи за да се опише ставот кон шопингот. Без разлика дали сакате да одите на шопинг или не, обично постојат некои емотивни причини зад вашите навики.

Тест: Изберете лисица и откријте нешто ново за себе

Изберете ја лисицата што најмногу ви се допаѓа и откријте нешто ново за себе.

Како повторно да ја освоите вашата поранешна девојка според нејзиниот хороскопски знак?

Ако постојано мислите на бившата, можеби треба да се потрудите повторно да бидете заедно, а еве како да ја освоите повторно според нејзиниот хороскопски знак.

Кафич во Белгија со семафор за гостите

Во кафичот Café De Smoutpot во во Белгија, вработените дошле до одлична идеја како да ги известуваат гостите кога можат да влезат внатре.

Артистка од Русија стана популарна на социјалните мрежи со нејзините бизарни фотографии

Елен Шејдлин е руска артистка која нè поканува во нејзиниот креативен и чуден свет. Нејзините фотографии не се како совршените кои сме навикнати да ги гледаме секојдневно.

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Ако ви се допаѓа гламурозното, споделуваме со вас неколку идеи кои можете да ги испробате во вашата дневна соба.

Промотивна понуда од А1 Македонија: А1 MyKi, детскиот смарт часовник, со намалена месечна претплата и детски тротинет

А1 Македонија од денес понуди нова промотивна месечна претплата од 199 денари за тарифата за детскиот смарт часовник MyKi. Сите корисници кои ќе направат активации во следниот период ќе добијат и детски тротинет.
Датум: 17 јун 2020
, Автор: