Кафич во Белгија со семафор за гостите

Кафич во Белгија со семафор за гостите

Во кафичот Café De Smoutpot во во Белгија, вработените дошле до одлична идеја како да ги известуваат гостите кога можат да влезат внатре, а во истовреме и да бидат на растојание. Тие ставиле семафор на кој светлата навистина работат. Кога е црвено им кажува на гостите дека нема доволно простор внатре. За да влезат треба да го чекаат зеленото светло.

Ver esta publicación en Instagram

Una publicación compartida de Café De Smoutpot (@cafedesmoutpot) el

Прочитајте и за овој хотел со 0 ѕвезди во кој собите немаат прозорци, врати и покрив.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар