Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Гламурозното е омилено на многумина, а деновиве Инстаграм е преплавен со фантастични фотографии од гламурозни ентериери. Ако ви се допаѓа гламурозното, споделуваме со вас неколку идеи кои можете да ги испробате во вашата дневна соба.

Бои

Ако мислите дека гламурозниот стил лежи во розовата боја, многу грешите. Можете да користите нијанси на розова боја ако навистина сакате женска дневна соба. Но, она што можете да го пробате се неутрални и чисти бели нијанси кои никогаш не излегуваат од мода. Сите нијанси на сива боја се исто така добредојдени. Можете да направите и комбинација на црно и бело со розови нијанси.

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Текстура

Дури и ако сте избрале некои други нијанси, сепак можете да го направите ентериерот гламурозен и разигран. Од суштинско значење е да ги користите вистинските материјали и текстури за да го постигнете посакуваното чувство на гламурозност. Кристалниот лустер, на пример, стана неопходен дел од многу гламурозни простории. Огледалата се исто така добредојдени. Тие можат да бидат закачени на ѕидовите, а дури и како масички за кафе. Перниците и килимите со крзно се вообичаени.

Други стилови

Дизајнирањето на ентериер исклучиво во гламурозен стил е скоро невозможно, бидејќи секогаш има мебел од други стилови. Може да биде модерен и ретро стил, скандинавски и готски или било кој друг што сметате дека е соодветен за оваа комбинација.

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Погледнете ги и овие 20 дизајни со кои вашиот дом ќе изгледа уникатно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар