04 декември 2013 | Кафе пауза

Редок природен феномен: Големиот кањон исполнет со бела густа магла

Станува збор за настан кој се случува еднаш на секои 10 години...

Реклама од која ќе ви застане срцето

Во маркетингот скоро сè е дозволено. Но, јапонскиот производител на автомобилски гуми „Autoway“ се одлучил за еден невообичаен начин за промовирање на квалитетот на нивните производи.
Датум: 04 дек 2013
, Автор:

7 тајни кои смеете да ги премолчите од вашиот партнер

Клучот за квалитетна врска и успешен брак е искреноста. Сепак, постојат одредени работи за кои дури е пожелно да премолчите за да си направите услуга и себеси и на партнерот.
Датум: 04 дек 2013
, Автор:

6 будалаштини во кои серијата „Сексот и градот“ нè натера да веруваме

Култната серија која ја гледаа и жени и мажи на сите возрасти, помести многу граници во однесувањето на жените, но и во машко-женскиот однос. Сепак, некои работи во серијата се претерани.
Датум: 04 дек 2013
, Автор:

Станче во Париз во кое оптимално се искористени неговите 16 м2

Овој стан навистина воодушевува, особено што целиот тој простор е всушност поранешна бања од еден поголем простор за живеење.
Датум: 04 дек 2013
, Автор:

Книга: „Јужно од границата, западно од сонцето“ – Харуки Мураками

Феноменално дело за сите оние кои никогаш не се плашат да ги истражат повторно и повторно длабочините на своите вистински чувства...

Коби Брајант и Лајонел Меси во натпревар за најдобра „селфи“ фотка

Во новата реклама за „Turkish Airs“, двете суперѕвезди се натпреваруваат кој ќе направи подобра фотка од себеси додека патуваат насекаде низ светот.
Датум: 04 дек 2013
, Автор:

4 навики кои ќе ви помогнат да го одржувате вашето здравје во студените зимски денови

Доколку сакате да останете здрави и во најстудените зимски денови, погледнете ги наредниве неколку навики кои ќе ви помогнат да се одбраните од голем број настинки и болести.