20 јули 2020 | Кафе пауза

Како да создадете систем на наградување за вашето дете?

Ако сакате да му помогнете на вашето дете да постигне пресвртница во однесувањето и да ги надмине тешкотиите, пробајте ја тактиката што многу родители ја истакнале како многу ефикасна.

Дали можете да го најдете мечето без панделка за помалку од 16 секунди?

Загатките се одлични за забава, но и за активирање на мозокот, а со помош на оваа загатка може да се тестирате колку брзо ги забележувате најмалите детали.

10 докази дека кујната и дневната соба споени во едно се одлична идеја

Кујната поврзана со дневната соба веќе некое време е тренд што може да се види во сè повеќе станови и куќи, а отворениот простор создава впечаток на поголема квадратура и пространост.

7 интересни факти за мустаќите на мачките

Мустаќите им кажуваат на мачките каде да одат, дали може да поминат низ некој тесен простор, а го откриваат и расположението на мачката.

Младата месечина ќе има најголемо влијание врз овие 4 хороскопски знаци

Ако сте еден од овие хороскопски знаци, земете длабок здив и бидете подготвени да издржите сè што ќе се случува затоа што младата месечина ќе ви предизвика вознемиреност.

Ако барате идеи за летен маникир, погледнете ги овие одлични предлози

Без разлика дали самите ќе ги украсите вашите нокти или тоа ќе го оставите на професионалци, овие идеи сигурно ќе ве инспирираат.

Здраво и вкусно смуди со морков и банана

Здраво, вкусно и кремасто! Овој пијалак со вкус на морков и банана е полн со витамини, а за него ви се потребни само 7 состојки.

7 работи кои келнерите би сакале да престанеме да ги правиме

Иако понекогаш ни изгледа дека ги чекаме келнерите цела вечност да дојдат и да нарачаме, за нив не е лесно затоа што понекогаш прават неколку работи истовремено.