10 март 2021 | Кафе пауза

Март ќе биде емотивно тежок месец за овие 3 хороскопски знаци

Овие хороскопски знаци ги чека период на лична трансформација, разговори со себе и согледување на потребните промени кои понекогаш не е лесно да се направат и да се доживеат.

Наместо цвеќе, оваа сезона засадете овошје и зеленчук на балконот

Наместо да купувате неколку цветни садници што најверојатно ќе треба да ги фрлите по завршувањето на сезоната, зошто да не го „украсите“ вашиот балкон со овошје и зеленчук?

Зошто толку многу цртани ликови се во жолта боја?

Размислете на што ве асоцира жолтата боја. Можеби веднаш помисливте на сонцето, на есенските лисја или на нешто поапстрактно, како што е чувството на радост или оптимизам.

5 совети за полесно справување со болно раскинување

Без оглед на причината, раскинувањата се секогаш тешки, а често болни и исцрпувачки. Но, ако причината за раскинувањето е измама или непочитување во каква било форма, станува уште потешко.

10 докази дека пастелните бои ја претвораат дневната соба во оаза на мирот

Додека многумина ќе речат дека пастелните бои во домот се премногу светли, нежни и монотони за нив, овие бои можат да обезбедат поголемо чувство на удобност и спокојство.

Фотографии кои го прикажуваат детството низ целиот свет

Талентираниот фотограф успева да ги вметне искрените чувства и разиграната невиност што ги обединува децата ширум светот, без оглед на нивното културно потекло или секојдневните искуства.

Правила кои ќе ви помогнат дури и во најтешките животни ситуации

Психологот, Елена Иванов ве советува да се придржувате до овие 5 правила и така ќе успеете да се справите со најтешките животни ситуации.

Колачиња со вкус на кокос кои им успеваат на сите

Бидејќи нема подобри десерти од оние направени со наши напори, подолу издвоивме еден одличен рецепт што сигурно ќе ве освои на почетокот!