дизајни | Кафе пауза

27 иновативни дизајнерски артикли коишто сигурно би сакале да ги имате

Модерните дизајнери секогаш се обидуваат да смислат интересни, иновативни и практични предмети на коишто современите луѓе обожаваат да ги трошат нивните пари.

Биолог од Унгарија ги фотографира брилијантните декорации на крилјата на пеперутките

Самоукиот фотограф Адам Гор е студент по биологија во Унгарија, а неговата работа е фокусирана на овековечување на убавината на овие минливи суштества.

Слатки плетени ракавици кои откриваат прекрасни слики откако ќе се постават заедно

Погледнете ги овие естетски уникатни производи кои ќе посакате да ги имате уште веднаш.

Пиксел арт: Креативни тетоважи кои наликуваат на гоблени

Ева Крбдк е необичен тату мајстор чии креации повеќе наликуваат на гоблени отколку на тетоважи. А дизајните кои ги создава се просто неверојатни!

5 форми и дизајни на нокти кои се во тренд оваа сезона

Погледнете следниве 5 трендови кои се многу популарни оваа сезона...

Креативни интерактивни дизајни на пакување кои ќе ве натераат да се заљубите во производот

Интерактивното пакување е еден од најдобрите начини да го направите вашиот продукт забавен и незаборавен, а понекогаш дури и многу покорисен.

Музички тетоважи за вљубениците во музиката

Погледнете ги овие музички тетоважи кои можат да ви послужат како инспирација доколку сте вљубеници во музиката, кои би сакале да му го покажат тоа на светот со стил.
Датум: 07 сеп 2013
, Автор:

Маникири одобрени од Дедо Мраз

Доколку сте во потрага по забавен и драматичен начин да го развеселите вашиот изглед за новогодишната вечер, одговорот можеби лежи во вашите раце.

Зимска капа со вградена плетена брада

Станува збор за плетен додаток кој е одлична заштита во ладните зимски денови, а особено е корисен за сите оние кои се занимаваат со зимски спортови, кои сакаат да планинарат, да се маваат со снежни топки и слично.

Интересни идеи за впечатлив изглед на вашите нокти

Неколку идеи кои ќе ве инспирираат да ги извадите сите лакови од фиоките и да почнете да експериментирате со вашите нокти...

Новата колекција есен/зима 2012 на „Адидас“ креирана од Џереми Скот

Повторно е вклучен неговиот препознатлив модел на обувки со крилја, но овој пат има и многу чудни и необични форми, дезени, бои и силуети.

Одлична нова колекција од незаменливиот Ели Сааб

Безвремената елеганција на неговите креации продолжува лесно да се забележува и во новата колекција „Resort“ за 2013 година.
12