Најкреативното песочно игралиште за деца направено од еден татко

Доколку сакате на вашите дечиња да им овозможите неизмерна радост, ова е еден од начините на кои можете да го сторите тоа. Фотографиите се направени од страна на еден татко, кој по совет од еден пријател го направил најдоброто песочно игралиште за своите две дечиња.

Најкреативното песочно игралиште за деца направено од еден татко

Бетонирајќи го дното на игралиштето, за да го заштити од корењата на дрвото кое се наоѓало во близина, го послушал советот од својот другар и направил стапки од диносаурус во свежиот цемент. Инспириран од советот на пријателот, направил шаблон од скелет на диносаурус и го зацементирал веднаш до стапките. Најинтересниот дел е тоа што неговите дечиња не знаат за тоа, па копајќи во песокот ќе имаат можност да се стават во улога на археолози и да ја развиваат својата фантазија преку игра.

Најкреативното песочно игралиште за деца направено од еден таткоНајкреативното песочно игралиште за деца направено од еден таткоНајкреативното песочно игралиште за деца направено од еден таткоНајкреативното песочно игралиште за деца направено од еден татко


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. М Reply

    Ии јако! И јас би си играла во ваков песок. 😛 хаха

Остави коментар