07 септември 2013 | Кафе пауза

Музички тетоважи за вљубениците во музиката

Погледнете ги овие музички тетоважи кои можат да ви послужат како инспирација доколку сте вљубеници во музиката, кои би сакале да му го покажат тоа на светот со стил.
Датум: 07 сеп 2013
, Автор:

Превкусни брускети со чери домати и моцарела

Предјадење од кое ќе ги лижете прстите...

Модна транзиција: носете ја летната облека во есен

Колку и да ни е тешко да признаеме, летото полека си заминува, и иако некои од нас сѐ уште се печат на топлите плажи, набрзо ќе треба да се прилагодиме на есенското време.
Датум: 07 сеп 2013
, Автор:

Како најдобро се учи анатомија?

Заборавете на книгите и „примероците“ во мртовечницата. Ова е многу позабавен начин да го разберете човечкото тело.
Датум: 07 сеп 2013
, Автор:

Освежете го изгледот на вашите полици

Кога избираме полици за нашиот дом или за нашата канцеларија, обично гледаме да бидат функционални и да можат да се вклопат во просторот кој е предвиден за нив. Но, тоа не значи дека треба да изгледаат класично и здодевно.
Датум: 07 сеп 2013
, Автор: