5 форми и дизајни на нокти кои се во тренд оваа сезона

5 форми и дизајни на нокти кои се во тренд оваа сезона

Кога станува збор за лакови за нокти, оваа сезона во тренд се неутралните бои кои прават вашите нокти да изгледаат што е можно поприродно. Но, што се случува со формата на ноктите? Погледнете ги следниве 5 трендови кои се многу популарни оваа сезона…

Тренд 1: Природен облик на ноктите

5 форми и дизајни на нокти кои се во тренд оваа сезона

Овој тренд е особено популарен и често забележуван на неодамнешните модни ревии каде што има комбинација од природни дизајни со природни облици и должина на ноктите. Токму затоа заоблениот облик е можеби еден од најчесто забележуваните форми за оваа сезона. На природниот облик на ноктите најмногу одговараат нежни нијанси на лакови.

Тренд 2: Овални нокти

(2) 5 форми и дизајни на нокти кои се во тренд оваа сезона

Овалните нокти се уште еден тренд кој може да се забележи на модните ревии. Тој доаѓа како убава комбинација на софистицирана текстура и класичен облик. Започнувајќи од едноставни дизајни, па сè до 3Д апликации, вие имате голем избор за креативност со оваа форма на ноктите. Што се однесува до боите, за посмелите девојки е комбинацијата со интензивни бои, додека пак за покласичните, бронзените тонови.

Тренд 3: Нокти во форма на бадеми

(3) 5 форми и дизајни на нокти кои се во тренд оваа сезона

И покрај тоа што овој облик помина низ значаен пад за време на новите модни ревии, сепак сè уште е многу популарен помеѓу жените за време на летната сезона. Овие нокти ни доаѓаат со различни интерпретации и дизајни, па токму затоа не мора да се ограничувате во поглед на боите.

Тренд 4: Кратки нокти

(4) 5 форми и дизајни на нокти кои се во тренд оваа сезона

Она што можеби ги спојува скоро сите дизајни на нокти е најверојатно нивната кратка должина. Традиционалните, природни и кратки форми се само уште еден специфичен детаљ во трендовите за нокти за сезоната пролет/лето 2015. Кратките нокти се забележуваат на скоро секоја ревија, во комбинација со златни или бели дизајни, бледи или шарени, нежни или природни, како и мат црни.

Тренд 5: Овално-четириаголни нокти

(5) 5 форми и дизајни на нокти кои се во тренд оваа сезона

Овој облик е сè повеќе популарен бидејќи станува збор за изглед кој делува многу природно. Овално-четириаголните нокти одлично стојат и на кратките, но и на долгите нокти. Со оглед на тоа што во 2015 година е во тренд сè она кое е „природно“, воопшто не изненадува фактот што и овој облик добива сè повисоко место на листата за популарни нокти.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар