Улиците како уметничко платно на Фестивалот за уметност со креда

Улиците како уметничко платно на Фестивалот за уметност со креда

Ако сте мислеле дека кредата не може да биде алатка за креирање на големи уметнички дела, вашето мислење потполно ќе се смени откако ќе ги погледнете овие фотографии од овогодишниот Фестивал за уметност со креда во Денвер.

12.ulicite-kako-platno-za-festivalot-za-umetnost-so-kreda-kafepauza.mk

Фестивалот се одржал на 6-ти јуни и на него учествувале повеќе од 200 почетници, студенти и професионални артисти од целата држава. Со нивните прекрасни дизајни тие заедно ги претвориле улиците на Лаример Сквер во навистина убава глетка.

Иако овие цртежи нема да „преживеат“ долго на улиците, сепак добиваат можност да бидат забележани насекаде и да останат долгорочно архивирани благодарение на овие фотографии.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Верува во луѓето и сака да ги разбира. Музиката – страст, кафето – љубов. Позитивна личност и ја гледа добрата страна и во најлошите работи. Невозможното е возможно кога ќе се открие вистинскиот пат.

Поврзани содржини

Остави коментар