27 јуни 2015 | Кафе пауза

10 разнобојни места во светот: Ваква убавина заслужува да се види со голо око

Кога ќе ги погледнете сигурно ќе добиете сомнеж дека се обработени во Фотошоп, но би погрешиле. Овие неверојатни места се вистински и далеку поубави кога ги гледате со голо око отколку онака како што се прикажани на фотографиите.

Со вакви момци не сакате да си имате работа

Подобро ви е да се држите настрана од вакви момци доколку не сакате вашето срце да биде скршено. Ваквите машки нема да ви донесат ништо добро.

Пиксел арт: Креативни тетоважи кои наликуваат на гоблени

Ева Крбдк е необичен тату мајстор чии креации повеќе наликуваат на гоблени отколку на тетоважи. А дизајните кои ги создава се просто неверојатни!

Природните девојки сè помалку ги има, а тие животот го живеат со полн капацитет

Под влијание на популарните трендови луѓето се многу променети во однос на тоа какви беа до пред некоја деценија, но и покрај тоа сè уште постојат девојки кои се целосно свои и природни.

5 одлични лекции наменети за чувствителните луѓе

Чувствителноста е подарок кој можете да го подарувате одново и одново на оние околу вас.

Преубави фотографии од природното породување на една мајка во нејзиниот дом

Кога пријателката на фотографката Кети Розарио ѝ кажала дека планира да се породува во домашни услови, таа веднаш знаела дека мора да направи фотосесија за да го овековечи тој убав настан.
Датум: 27 јун 2015
, Автор:

Секогаш иста приказна – Не е до него, до тебе е!

Имате ли чувство дека од запознавање до запознавање, од состанок до состанок, од врска до врска, глумите една иста приказна во која само се менуваат другите ликови, околностите и сценографијата?

Македонски Телеком дел од светската премиера на новите Huawei модели

На само неколку дена пред светската премиера на познатиот кинески бренд Huawei, во просториите на Македонски Телеком вчера беше организирана промоција на нивните најнови модели на телефони Huawei P8 и Huawei P8 Lite.
Датум: 27 јун 2015
, Автор: