Преубави фотографии од природното породување на една мајка во нејзиниот дом

Кога пријателката на фотографката Кети Розарио ѝ кажала дека планира да се породува во домашни услови, таа веднаш знаела дека мора да направи фотосесија за да го овековечи тој убав настан. За неа, нема ништо поволшебно од сведочењето на моментот кога една жена се породува, особено кога тоа се случува во удобноста на нејзиниот дом – тогаш чувството е уште попосебно.

Погледнете ја насмевката на лицето на мајката! Конечно има свое мало девојче.

„Владееше чисто блаженство и спокојство додека чекавме да пристигне бебето. Имам фотографирано неколку породувања, но ништо не може да се спореди со спокојноста при домашното породување во вода.“

Погледнете ја фотосесијата од ова волшебно природно искуство.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар