Слатки плетени ракавици кои откриваат прекрасни слики откако ќе се постават заедно

Интернет продавницата Talking Gloves на Etsy, со седиште во Истанбул, создава прекрасни и неодоливи ракавици кои кога ќе ги поставите една до друга, формираат неочекувана слика.

Слатки плетени ракавици кои откриваат прекрасни слики откако ќе се постават заедно

Секој пар од овие ракавици се состои од два дизајни, еден на левата, друг на десната страна.

Слатки плетени ракавици кои откриваат прекрасни слики откако ќе се постават заедно

Некои парови имаат две идентични половини, така што кога ќе се поврзат заедно создаваат една целина, додека пак други се составени од два различни дизајни кои заедно формираат некаква сцена, така што секој дизајн „има нешто да каже.“

Слатки плетени ракавици кои откриваат прекрасни слики откако ќе се постават заедно

Покрај ова, овие слатки ракавици се достапни и во повеќе стилови, меѓу кои има и такви кои ви овозможуваат ракување со телефонот.

Слатки плетени ракавици кои откриваат прекрасни слики откако ќе се постават заедно

Тие исто така може да се најдат во сет заедно со капи, беретки и марами.

Слатки плетени ракавици кои откриваат прекрасни слики откако ќе се постават заедно

Сите производи се изработени од високо квалитетна волна, па освен што се естетски уникатни, тие и пријатно ќе ве затоплат.

Слатки плетени ракавици кои откриваат прекрасни слики откако ќе се постават заедно

Преминете на наредната страница за да видите уште уникатни дизајни од овие ракавици.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар