16 април 2015 | Кафе пауза

Фоилјаж – Нов хит пролетен тренд за коса која изгледа како природно осветлена од сонце

Пролетта пристигна, па сега на многу девојки на врвот на листата со приоритети, кога станува збор за убавината, им е освежувањето на фризурата.
Датум: 16 апр 2015
, Автор:

7 нешта кои ја прават жената привлечна

Жените секогаш се трудат да бидат убави и негувани за да го привлечат вниманието на машката популација. Иако не сакаат да признаат, тие многу сакаат да дознаат што ги прави привлечни за мажите.

4 едноставни јога пози кои можат да ви помогнат брзо да ја излечите главоболката

Доколку страдате од редовни главоболки или мигрени, тогаш дефинитивно би требало да се обидете да се справите со нив со помош на јогата.

ТВ серија: Слатка ко бонбона (Eye Candy)

ТВ серија за една хакерка која се обидува со своите вештини да ја најде нејзината исчезната сестра, додека истовремено се обидува да открие сериски убиец кој е опседнат со неа...

Според агент на ФБИ ова се 3 знаци дека некој ве лаже

Џек Шефер е поранешен агент на ФБИ кој има големо искуство со истраги на криминални случаи. Во својата кариера испрашувал многу луѓе и веќе знае да почувствува кога некој лаже, а кога ја говори вистината.

Писмото со кое една жена открива кој бил нејзиниот таен обожавател

Една жена уште кога била девојче почнала да добива по една гарденија за секој свој роденден. Испраќачот останал анонимен, но таа по десетина години открила кој бил тоа...

12 очигледни вистини за животот кои никако не можеме да ги прифатиме

Некогаш е многу полесно да бидеме слепи за она што е пред нашите очи, божем ако не го гледаме, тогаш не се случува.

9 откачени играчки за деца и возрасни кои можете да ги управувате со вашиот смартфон

Играчките не се само за деца. Затоа овие девет прекрасни и откачени играчки можат да се контролираат со смартфон, една од вашите омилени играчки.

Гламурозна фризура од 50-тите години, совршена за вашиот следен свечен настан

Доколку ви е здодеано од сите оние модерни фризури и сакате да направите со вашата коса нешто интересно и необично кое малку ќе ве издвои од останатите, тогаш ви ја препорачуваме оваа фризура.

Креативни интерактивни дизајни на пакување кои ќе ве натераат да се заљубите во производот

Интерактивното пакување е еден од најдобрите начини да го направите вашиот продукт забавен и незаборавен, а понекогаш дури и многу покорисен.

5 рецепти за здрав домашен чипс од зеленчук

Знаеме дека треба да се избегнува пржениот пресолен чипс од компири кој може да се купи заедно со уште многу воздух. Наместо тоа можете сами дома да си направите вкусен, здрав крцкав чипс.

Совети од Мерлин Монро: 5 чекори за неодоливи усни

Погледнете го овој трик кој Мерлин Монро го користела со цел да има прекрасни усни кои можат да привлечат сечие внимание.
12