Сте започнале нова врска. Што да очекувате понатаму од секој хороскопски знак?

Астрологијата открива што можете да очекувате од вашиот нов партнер штом љубовта се распламти малку повеќе...

7 знаци дека итно ви е потребен одмор од работата

Доколку се пронаоѓате во следниве 7 однесувања, тогаш со сигурност итно ви е потребна мала пауза од вашата работа.

10 нешта кои секој родител му ги кажува на своето дете пред излегување

Се сеќавате на изјавите од вашите родители во оние тинејџерски години кога почнавте редовно да излегувате?

Оваа неверојатна мачка е медицинска сестра во ветеринарен центар

Откако ветеринарите го спасиле од сигурна смрт, ова маче се обидува да ја возврати услугата.

17 познати жени кои совршено возвратија на злобните коментари за нивната тежина

Погледнете ги најдобрите контраудари на злобните коментари поврзани со тежината.
Датум: 16 апр 2015
, Автор:

Тимот на Телеком и Т-Мобиле ќе трча на Скопскиот маратон за децата со Даунов синдром

Тимот на Македонски Телеком и Т-Мобиле Македонија и оваа година ќе учествува на Скопскиот Wizz Air маратон, што ќе се одржи на 10 мај, 2015 година.
Датум: 16 апр 2015
, Автор:

Вип – официјален партнер на 18. издание на Скопски филмски фестивал

Докажан како поддржувач на вистинските вредности, Вип оператор е официјален партнер на осумнаесеттото издание на Скопскиот филмски фестивал, којшто годинава ќе се одржува во периодот од 17-ти до 24-ти април во Скопје.
Датум: 16 апр 2015
, Автор:
12