08 август 2018 | Кафе пауза

Медитерански стил: Уредете го вашиот дом како да е куќа на плажа

Ако сте љубители на морето и сè што е поврзано со него, зошто би се ограничувале само на двонеделно уживање, еднаш во годината?

3-те хороскопски знаци што немаат осет за својот хумор и често ги повредуваат другите со шеги

Без разлика дали станува збор за свесен или несвесен напад со хумор, овие хороскопски знаци најчесто ја користат оваа карактеристика како одбранбен механизам.

6-те главни карактеристики што ги поседуваат сите успешни жени

Mожеби би биле заинтересирани за оваа нова студија што тврди дека ги открила 6-те карактерни црти што сите успешни жени ги имаат за заеднички.

10 цитати што ќе ве инспирираат да го пронајдете успехот што ви значи

Како изгледа успехот за вас? За да се мотивирате да го најдете одговорот на прашањето, овие цитати навистина ќе ви помогнат.

5 едноставни начини на вежбање ако немате време за цела рутина

Одењето во теретана секој ден звучи одлично, но за многу луѓе ова е нереално.

Најдобрите апликации за следење на вашиот менструален циклус

Еден од најдобрите начин да го разберете вашето тело е да го следите менструалниот циклус и да ги забележувате вашите ПМС симптоми.

Што навистина сакаат луѓето кои не се родители и зошто намерно одбираат да немаат деца?

Не секој сака да биде родител, но општеството често им суди на овие луѓе.

26 неверојатни феномени што нема да ви се верува дека се вистински

Светот е полн се неверојатни феномени, но по појавата на Фотошоп постојат малку работи што можат да нè изненадат.

Избегав од Македонија… четири пати: Што може човек да научи кога често се сели?

Не сум ни прва ни последна што се иселила од својата родна земја, но сечија приказна е уникатна, па еве ја накусо мојата...
Датум: 08 авг 2018
, Автор:

27 иновативни дизајнерски артикли коишто сигурно би сакале да ги имате

Модерните дизајнери секогаш се обидуваат да смислат интересни, иновативни и практични предмети на коишто современите луѓе обожаваат да ги трошат нивните пари.

10 начини на кои реагира вашето тело кога немате секс

Веќе знаете дека сексот е забавен и предизвикува задоволство, но дали некогаш сте се запрашале што се случува со вашето тело кога немате секс?

Самоука мејкап артистка го трансформира нејзиното лице во извонредни оптички илузии

Со пасија за шминка и уметност, Ар Џеј научила како да ги комбинира овие две вештини, гледајќи безброј туторијали на Јутјуб, направени од други артисти за шминка.
12