26 неверојатни феномени што нема да ви се верува дека се вистински

Светот е полн се неверојатни феномени, но по појавата на Фотошоп постојат малку работи што можат да нè изненадат. Сепак, чудата на природата секогаш ја надминуваат убавината на фотографиите уредувани со Фотошоп. Овие феномени се толку чудесни што ќе ви биде тешко да поверувате дека се реални.

1. Сина лава од ерупција на вулкан во Индонезија

26 неверојатни феномени што нема да ви се верува дека се вистински

2. Уметничка инсталација на Алисија Мартин со 5.000 книги кои паѓаат од зграда

26 неверојатни феномени што нема да ви се верува дека се вистински

3. Пловечки остров во Дизниленд што изгледа како калеидоскоп

26 неверојатни феномени што нема да ви се верува дека се вистински

4. Школки на плажа што изгледаат како трева

26 неверојатни феномени што нема да ви се верува дека се вистински

5. Речиси е невозможно да одредите која зграда е напред

26 неверојатни феномени што нема да ви се верува дека се вистински

6. Улична уметност во Австралија

26 неверојатни феномени што нема да ви се верува дека се вистински

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар