11 јуни 2015 | Кафе пауза

Колажите никогаш не изгледале поубаво: Апликации кои ќе ги разубават вашите Инстаграм фотки

Скоро сите Инстаграм корисници делат една заедничка дилема – од една страна, секој ден имаат толку многу фотографии за споделување, а од друга страна не сакаат претерано да им досаѓаат на своите следачи. Решението е во фотоколажите.
Датум: 11 јун 2015
, Автор:

Дали би сакале тие да ви подготват романтична вечера?

Кога станува збор за актуелните трендови на социјалните мрежи, со сигурност може да заклучиме дека со Инстаграм владеат згодните момци.

Зошто не треба да имате повеќе од една девојка или жена истовремено?

Да имате повеќе од една жена можеби звучи забавно, но тоа може да ве убие.

Улиците како уметничко платно на Фестивалот за уметност со креда

Ако сте мислеле дека кредата не може да биде алатка за креирање на големи уметнички дела, вашето мислење потполно ќе се смени откако ќе ги погледнете овие фотографии.

7 делови од телото кои не смеете да ги допирате со „голи“ раце

Истражувањата ни покажуваат дека рацете се најчестите преносители на бактерии поради кои се разболуваме.

Книга: „Белата светлина во Париз“ – Тереза Ревај

Прекрасна, романтична приказна која ќе ве поведе низ времето и ќе направи да се вљубите...
Датум: 11 јун 2015
, Автор:

Со што ќе се соочите доколку сте израснати од мајка која е силна жена?

Сите жени се силни на свој начин, но овде станува збор за алфа жени кои се многу самостојни, решителни и храбри. Ова се 12 работи со кои се соочуваат ќерките на овие жени.
Датум: 11 јун 2015

5 прашања кои секоја силна жена треба да си ги поставува секој ден

Често се случува да не знаете како да се опишете себеси, но всушност тоа е многу полесно отколку што мислите доколку се познавате самите себе.
12