Одлична нова колекција од незаменливиот Ели Сааб

Интересот за модата на Ели Сааб му се појавил на 9-годишна возраст и тој уште тогаш веќе сам правел фустани за своите сестри. Набрзо неговиот талент се проширил  и тој почнал да ги продава своите дизајни на девојките од неговиот град. Денес, Ели Сааб е еден од најуспешните дизајнери на светот и безвремената елеганција на неговите креации продолжува лесно да се забележува и во новата колекција „Resort“ за 2013 година.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар