Компилација од преработки на “Somebody That I Used to Know” направена лично од Готје

Веднаш штом се појави, „Somebodey That I Used to Know“ од Готје стана голем светски хит. Можеше да се чуе буквално секаде. Беше пуштана на сите радио станици, а беше предизвик за голем број неафирмирани свирачи и пејачи да го покажат својот талент на Јутјуб.Компилација од преработки на “Somebody That I Used to Know” направена лично од ГотјеОваа песна брзо стана најпреработуваната на музичката мрежа. Видовме како ја свират и пејат петмина одеднаш, слушнавме разни ремикси, ја „пееја“ дури и животни.

Ниту самиот Готје не останал рамнодушен на целата еуфорија околу неговата песна, па ја направил оваа компилација од преработки направени од неговите фанови и постирани на Јутјуб. Има интересен и симболичен наслов: „Somebodies: A YouTube Orchestra“.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Nat. Reply

    Алал да му е..се наежив од тоа колку добро го направил ова.Стварно заслужува големо БРАВО!!

Остави коментар