дизајнер | Кафе пауза

9 цитати од Оскар де ла Рента кои вреди да се прочитаат

„За мене е многу поедноставно сакањето отколку мразењето... Да ја искусите љубовта, тоа е една прекрасна работа.“

Мислевте дека знаете сè за Луи Витон? За овие факти сигурно никогаш не сте слушнале

Иницијалите „ЛВ“ може да се забележат насекаде, на модните писти, на многубројните креации на познатите дами.

Моден Викенд Скопје, есен/зима 2014: Спој на елеганција, гранџ и авангарда

Панк и гранџ, софистицираност и елеганција, авангарда и футуризам се само дел од епитетите кои го опишуваат овогодишниот моден викенд.

Креативен божиќен ручек направен од торти

Зеленчукот и печениот компир изгледаат вкусно и крцкаво, мисирката има совршена кафена нијанса. Целата трпеза е сервирана, но ова не е традиционален божиќен ручек.

12 чевли за 12 бивши љубовници

Оваа колекција женски чевли е инспирирана од личните минати љубовни врски на еден дизајнер. Секој чевел има свој уникатен дизајн, кој опишува одредена жена од неговото минато.

Висока мода за домашни миленици

Само најсреќните домашни миленици ја имаат честа да ги носат уникатните парчиња облека на познатиот моден дизајнер Ентони Рубио.
Датум: 04 окт 2013
, Автор:

Фраерски модел патики од Конверс

Соработката помеѓу дизајнерот Џон Варватос и Конверс резултирала со одличен пар високи патики кои се многу модерни и изобилуваат со интересни детали.

Алонсо Матео – најдобро облеченото петгодишно дете

Овој мини фешониста ги носи најдобрите модни комбинации, се смешка харизматично и позира пред камерата, како да е искусен фотомодел.

Умно дизајнирана шолја која ги лови „залутаните“ капки кафе

Драги кафеџии, на повидок е решение за круговите кафе на масата, врз документите на вашето биро или на тастатурата. ;)
Датум: 06 јун 2013
, Автор:

Совршена чанта за жени-воркохолици :)

Кул и функционална чанта во облик на штипка за хартија. Изработена е од волна и алуминиум.
Датум: 10 мај 2013
, Автор:

Преубав концепт на Ламборгини во ретро стил

Ламборгини Миура таков каков што би можел да биде доколку се произведува денес...

Нацрти на апартманите од најпопуларните ТВ серии

Погледнете како изгледаат домовите на вашите омилени ликови од ТВ сериите.