Преубав концепт на Ламборгини во ретро стил

Ламборгини Миура се произведувал само во периодот од 1966 до 1972 година. Биле произведени само 764 примероци, кои важат за некои од најубавите конструирани од Ламборгини, но сите овие години компанијата не се решила да го врати овој модел во производство. И покрај тоа дизајнерот Александер Имнадзе го направил овој концепт на Ламборгини Миура таков каков што би можел да биде доколку се произведува денес. Содржи и голем дел од современите технолошки достигнувања, но изгледот и понатаму останува со силен ретро белег.Преубав концепт на Ламборгини во ретро стилПреубав концепт на Ламборгини во ретро стилПреубав концепт на Ламборгини во ретро стилПреубав концепт на Ламборгини во ретро стил


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар