10 декември 2013 | Кафе пауза

Најинтересните животински фотографии на Инстаграм за оваа година

Ова се неколку фотографии на кои се прикажани најинтересните фотографии со животни на Инстаграм за оваа година.

Сè што не сте знаеле за бакнувањето

Преку бакнувањето не само што со партнерот си разменувате плунка, туку и носна слуз, вируси, хормони и 1 милијарда бактерии... :)

Зошто утрешниот датум е толку посебен?

Овој датум е последниот во наредниве 90 години кој содржи три последователни броеви.

Феноменална љубовна улична уметност

Артистот Алекс Сена кој живее и работи во Сао Паоло, Бразил е надалеку познат по неговите прекрасни и шармантни графити кои ги красат улиците на градот.

„Во светот на бајките“ во прекрасна изведба на Калиопи и Владо Јаневски

Сите вие кои како мали сте уживале „во светот на бајките“ и кои оваа мелодија брзо може да ве пренесе во вашето детство, уживајте во прекрасната изведба на насловната песна на Калиопи и Владо Јаневски.

Работи кои секојдневно ни го скратуваат животот

Колку и да се грижиме за нашето здравје, сепак постојат некои работи за кои не ни помислуваме дека можат да бидат фатални по нашата здравствена состојба.

Промени кои ги шокираат жените по бременоста

Бременоста и пораѓањето чинат прекрасен период од животот на секоја жена. Сепак, тоа е период кој носи и некои неизбежни искуства кои се шок за жената...

Претворете ја вашата тивка канцеларија во пријатно кафуле за попродуктивна работа

Апликацијата Coffitivity ви овозможува да ја пренесете опуштената атмосфера на кафулето во вашата канцеларија.
Датум: 10 дек 2013
, Автор:

Направете сами: Новогодишна снежна кугла од тегла

Со малку труд, оваа интересна занимација ќе ви донесе симпатичен новогодишен украс во вашиот дом, на кој сите ќе му се восхитуваат.

Второ издание на македонскиот дабстеп фестивал Bass Platform

На 21-ви декември во Капан Ан, ве очекува вечер исполнета со одличен звук. На сцената ќе се појават Basscatz, DJ Owlie и MC Slim од Бугарија, додека како домашна поддршка ќе настапат Аномалија Натива и Драш.
Датум: 10 дек 2013
, Автор:

12 чевли за 12 бивши љубовници

Оваа колекција женски чевли е инспирирана од личните минати љубовни врски на еден дизајнер. Секој чевел има свој уникатен дизајн, кој опишува одредена жена од неговото минато.
12