Нацрти на апартманите од најпопуларните ТВ серии

Инеки Алиесте Лизаралде е професионален дизајнер на ентериер од Шпанија. Во своето слободно време тој прави детални нацрти од домовите на најпопуларните телевизиски серии и филмови. Сите овие нацрти се рачно нацртани и обоени.

Нацрти на апартманите од најпопуларните ТВ серии

Апартманот на Џери Сеинфилд (Сеинфилд)

Но, тоа што е најимпресивно е неверојатно деталното и точно претставување на димензиите и пропорциите. Исто така важно е да се напомене дека повеќето од овие ТВ серии се снимани во студија и честопати сцените биле менувани за време на различни сезони. Тоа што можете да го видите на овие фотографии е најдобриот обид на Инеки да ги инкорпорира сите различни изгледи во еден целосен нацрт на домот.

Нацрти на апартманите од најпопуларните ТВ серии

Апартманот на Моника Гелер и Рејчел Грин (Пријатели)

Нацрти на апартманите од најпопуларните ТВ серии

Апартманот на Чендлер Бинг и Џои Трибијани (Пријатели)

Нацрти на апартманите од најпопуларните ТВ серии

Апартманот на Шелдон и Ленард (Теоријата за Биг Бенг)

Нацрти на апартманите од најпопуларните ТВ серии

Апартманот на Тед Мозби (Како ја запознав мајка ви)

Нацрти на апартманите од најпопуларните ТВ серии

Апартманот на Кери Бредшо (Сексот и градот)

Нацрти на апартманите од најпопуларните ТВ серии

Домот на Декстер Морган (Декстер)

Нацрти на апартманите од најпопуларните ТВ серии

Апартманот на Вил и Грејс (Вил и Грејс)

Нацрти на апартманите од најпопуларните ТВ серии

Домот на Луси и Рики (Ја сакам Луси)

Нацрти на апартманите од најпопуларните ТВ серии

Апартманот на Фрејзер (Фрејзер)

Доколку ве интересира нешто повеќе за работата на овој дизајнер, погледнете го неговиот профил на „Etsy“.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар