Најслаткото поларно мече

Зоолошката во Бафало, САД на 27 ноември минатата година доби нов член, мала поларна мечка, која овие денови ѝ беше првпат претставена на јавноста преку фотографии. Ова поларно мече се вика Луна, а е премногу мало за да биде претставено пред посетителите на зоолошката. Луна свое појавување имаше и во едно телевизиско шоу овој петок.Најслаткото поларно мечеИако зоолошката е многу возбудена што има нов член, тие сега собираат пари за да можат да изградат живеалиште за малото поларно мече. Досега имаат собрано 14 милиони долари, а нивната цел е да стигнат до 18 милиони за изградба на живеалиштето.Најслаткото поларно мечеНајслаткото поларно мечеНајслаткото поларно мечеНајслаткото поларно мечеНајслаткото поларно мечеНајслаткото поларно мечеНајслаткото поларно мече


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар