30 октомври 2015 | Кафе пауза

Загатка: Кој градинар со какви рози дошол на изложба?

Рано напролет, четворица градинари ги донеле на изложба своите рози...
Датум: 30 окт 2015
, Автор:

Емоционално злоупотребените луѓе сакаат поинаку. Еве како…

Емоционалните рани оставаат траги кои засекогаш го обележуваат животот на злоупотребената личност. И затоа ќе сакаат поинаку...

Тексас парчиња кои секоја девојка мора да ги има во својот гардеробер

Тексасот некогаш бил материјал од кој се правела облека за работници. А денес? Денес го носат сите.

Хит боја на кармин за есен/зима 2015: Дали би се осмелиле да ја пробате?

Есента и зимата се периоди од годината кога владеат темните нијанси на кармини, но овогодишниот тренд го следат само оние кои се најхрабри.

Со помош на овој тест од 1934 година откријте дали имате совршено лице

Доколку некогаш ве интересирало како изгледа совршено лице, тогаш погледнете ја оваа фотографија од 1934

Филм: Последниот ловец на вештерки (The Last Witch Hunter)

Последниот ловец на вештерки е сè што стои помеѓу човештвото и моќите на најзастрашувачките вештерки во историјата

Сè што мислиме дека знаеме за зависностите е погрешно

Што мислите, што ја предизвикува зависноста од хероин?

6 нешта кои ги правите погрешно кога сакате вашата љубовна врска да стане сериозна

Што треба да направите за да го поттикнете неговото размислување во таа насока?

Посветени, лојални и добри партнери: Ова е најверниот хороскопски знак

Доколку вашиот најмил е во овој хороскопски знак, тогаш нема потреба да се сомневате во неговата верност.

9 цитати од Оскар де ла Рента кои вреди да се прочитаат

„За мене е многу поедноставно сакањето отколку мразењето... Да ја искусите љубовта, тоа е една прекрасна работа.“

Гола јога низ прекрасните фотографии на Питер Хегре (18+)

Ниту една фотографија нема да ве остави рамнодушни. Уживајте!
12