Тексас парчиња кои секоја девојка мора да ги има во својот гардеробер

Тексас парчиња кои секоја девојка мора да ги има во својот гардеробер

Тексасот некогаш бил материјал од кој се правела облека за работници. А денес? Денес го носат сите – од светските ѕвезди, па сè до обичните луѓе. Едноставно денес не постои можност да видите жена, девојка, маж или дете кои на себе не носат фармерки, тексас јакна или шорц. Тексасот стана задолжителен при изборот на облека без која не се може. Некогаш било незамисливо една девојка да облече фармерки, а денес тие се носат дури за вечерни и гламурозни излегувања. Па, погледнете кои се тие дневни парчиња направени од тексас кои мора задолжително да ги имате.

1-teksas-parchinja-koi-sekoja-devojka-mora-da-gi-ima-vo-svojot-garderober-www.kafepauza.mk_

1. Тесни фармерки

Секако дека не мора да се објаснува зошто овој модел на фармерки е нешто без кое една современа жена не може. Можете да ги облечете во секоја прилика и притоа да изгледате модерно, урбано, заводнички и секси.

2-teksas-parchinja-koi-sekoja-devojka-mora-da-gi-ima-vo-svojot-garderober-www.kafepauza.mk_ 3-teksas-parchinja-koi-sekoja-devojka-mora-da-gi-ima-vo-svojot-garderober-www.kafepauza.mk_4-teksas-parchinja-koi-sekoja-devojka-mora-da-gi-ima-vo-svojot-garderober-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар