Гола јога низ прекрасните фотографии на Питер Хегре (18+)

Питер Хегре е норвешки уметник кој е надалеку познат по неговите дела на кои ги овековечил голите тела на преку стотина прекрасни жени. Овој пат, инспирација за неговата работа во областа на еротската уметност му била сопствената жена, Луба Шумејко. Нејзиното прекрасно тело е како извајано на фотографиите кои ги направил Хегре, а на кои таа позира во најразлични јога пози.

(19)-gola-joga-niz-prekrasnite-fotografii-na-piter-hegre-kafepauza.mk

Верувајте дека ниту една фотографија нема да ве остави рамнодушни. Уживајте!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар