02 јули 2013 | Кафе пауза

Алонсо Матео – најдобро облеченото петгодишно дете

Овој мини фешониста ги носи најдобрите модни комбинации, се смешка харизматично и позира пред камерата, како да е искусен фотомодел.

Слатки и женствени фризури со машнички

Аксесоарите за коса лесно можат и на наједноставната фризура да ѝ дадат сосема поинаков изглед. Тоа правило најмногу важи за машните за коса, кои може да ги носите на секаква коса.
Датум: 02 јул 2013
, Автор:

Ледени коцки кафе потопени во млеко

Необичен начин на пиење кафе за екстра разладување...

10 трикови на кои можете да се обложите

Како може да се смени насоката на нацртаната стрелка без да се помрдне хартијата?
Датум: 02 јул 2013
, Автор:

Каков беше животот пред сите да имаат паметни телефони?

Ова интересно сатирично стрипче ни ја прикажува пустата човечка опсесија со паметните телефони, преку еден дедо кој им раскажува на своите внуци како се живеело порано, пред паметните телефони да се појават.

Тригодишно девојче со аутизам воодушевува со своите слики

Тригодишното девојче Ирис Халмшоу има аутизам, а обожава да слика, бидејќи со тоа ја подобрува својата концентрација и фокусирањето.

10 градови со прекрасни плажи

Убавите плажи не се сместени само на изолирани места некаде далеку од урбаните подрачја.

Стапала vs. шепи

Необична серија фотографии за поврзаноста на кучињата со нивните сопственици...
Датум: 02 јул 2013
, Автор:

Застрашувачки фотографии од песочни бури

Во својата најсилна точка, ветриштата од овој вид песочни бури можат да достигнат брзини помеѓу 35 и 100 километри на час, често појавувајќи се без никакво предупредување...

Рецепт за зголемување на продуктивноста за само една недела

Колку често добивате напад на паника само штом ќе погледнете во листата со работи кои треба да ги направите?
Датум: 02 јул 2013
, Автор: