10 трикови на кои можете да се обложите

Како да ја пуштите картонската ролна од тоалетна хартија за да застане исправено?

Имате три чаши од кои само средната е свртена нагоре. Како да дојдат сите свртени нагоре во три потези, при што со секој потег треба да се поместуваат по 2 чаши? Пробајте го истото со средната чаша свртена надолу.

Како може да се смени насоката на нацртаната стрелка без да се помрдне хартијата?

10 трикови на кои можете да се обложите

Ова се дел од 10-те најнови трикови кои се одлични за покажување во друштво и на кои слободно можете да се обложите и да бидете сигурни дека ќе го добиете облогот.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар