Стапала vs. шепи

Стапала vs. шепи

„Feet & Paws“ е серија фотографии преку кои Алекс Бекер се обидува да ни прикаже една поинаква перспектива за поврзаноста на кучињата со нивните сопственици. Фотографирал шепи и стапала во паркови и по тротоари, низ различни делови на Мајами.(1) Стапала vs. шепи(2) Стапала vs. шепиИнспирација за оваа серија фотографии му била пудлица што ја сретнал при прошетка во еден од локалните паркови. Го замолил сопственикот да му дозволи да ги фотографира нејзините шепи, веднаш до неговите нозе. За овој случаен проект тој вели дека по малку му наликува и на модна споредба. 🙂(3) Стапала vs. шепиБез разлика дали сте љубители на кучиња или не, веруваме дека овие фотографии ќе изнудат барем блага насмевка на вашите лица. 😉(4) Стапала vs. шепи(5) Стапала vs. шепи(6) Стапала vs. шепи(7) Стапала vs. шепи(8) Стапала vs. шепи(9) Стапала vs. шепи(10) Стапала vs. шепи(11) Стапала vs. шепи(12) Стапала vs. шепи(13) Стапала vs. шепи(14) Стапала vs. шепи(15) Стапала vs. шепи


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар