29 април 2013 | Кафе пауза

Мачкини хулахопки

Доколку обожавате кул и необични хулахопки, а воедно сте и обожавател на мачки, тогаш овие се вистинскиот пар за вас.

9 знаци дека вашето момче е создадено за сопруг

Жените никогаш не се сосема сигурни во својот избор, но постојат нешта што укажуваат дека нивното момче е токму оној вистинскиот „материјал“ за брак.
Датум: 29 апр 2013
, Автор:

Кои професии се најстресни, а кои најмалку?

До овие резултати, истражувачите дошле правејќи листа со 200 професии, а количината на стрес ја мереле преку неколку параметри...

Преубав концепт на Ламборгини во ретро стил

Ламборгини Миура таков каков што би можел да биде доколку се произведува денес...

Домино ефект надополнет со одлична музика

Ова е дефинитивно еден од најдобрите примери за домино ефект или Руб-Голдбергова машина, во која е вложено огромен труд и планирање за сè да испадне совршено.

Татко црта забавни цртежи на кесињата за сендвичите на синовите

Дејвид Лафериер ги научил неговите деца како вистински да уживаат во својот ручек. Во минатите 5 години тој им црта смешни цртежи на кесето во кое потоа им го пакува сендвичот за на училиште.

За важните работи има начин…

Мисла на денот со шолја кафе...
Датум: 29 апр 2013
, Автор: