вознемиреност | Кафе пауза

Како да се справите со социјалната анксиозност?

Не пропуштајте ги нашите совети за како да се справите со ова психолошко нарушување.

Најдобрите песни кои можете да ги слушате кога се чувствувате вознемирено

Ова се песни што навистина доловуваат како е кога ве фаќа паника или кога се чувствувате заробени под тежината на сопствените мисли.

Растенија кои го намалуваат стресот и вознемиреноста

Грижата за вашето ментално здравје е исто толку важна како и грижата за забите или одењето на лекар кога сте болни.

6 работи што треба да ги направите кога ќе забележите дека некој ве следи со автомобил

Следењето за време на возењето може да ви ја замрзне крвта и може да направите некој погрешен потег. Прочитајте што да направите за да се заштитите во таква вознемирувачка ситуација.

Што го вознемирува секој хороскопски знак?

Колку и да се трудите да останете смирени, понекогаш некои ситуации едноставно ве вадат од такт. Прочитајте што го нервира секој хороскопски знак.

5 едноставни активности кои ќе ви ги смират мислите

Kако тогаш да ги смириме непријатните мисли? Едноставно е. Мора да го окупирате мозокот, но со нешто лесно и убаво што ќе ги оддалечи лошите мисли и ќе ви донесе мир.

Младата месечина ќе има најголемо влијание врз овие 4 хороскопски знаци

Ако сте еден од овие хороскопски знаци, земете длабок здив и бидете подготвени да издржите сè што ќе се случува затоа што младата месечина ќе ви предизвика вознемиреност.

Тест: Тоа што прво ќе го забележите на сликата открива што ве вознемирува во врските

Погледнете ја сликата и тоа што прво ќе го забележите ќе ви открие што потсвесно ви предизвикува вознемиреност во романтичните врски.

Вознемиреност кај децата: 15 работи кои може да им ги кажете за да ги смирите

Родителите понекогаш не успеваат да разберат низ што минуваат нивните деца, затоа што веруваат дека тие се сè уште мали, но тоа не е точно.

Еве како да се справите со вашите родители доколку се вознемирени по вашето раскинување

Анализирањето на сопствените чувства по раскинувањето на врската со партнерот може да биде тешко и без дополнителните обвинувања и тагата на вашите родители.

Тоа што прво ќе го забележите на оваа слика открива што ве вознемирува во моментов

Ако сакате да знаете во каква состојба е моментално вашата психа и што ве вознемирува, тогаш погледнете ја оваа слика на 10-тина секунди.

6 знаци дека сте зависни од нешто

Нема ништо лошо во тоа да се ужива во нешто, но постои тенка линија помеѓу здравото уживање во нешто и зависноста.
12