22 август 2020 | Кафе пауза

Што е точно активното закрепнување по вежбањето?

Можеби ви се чини дека одморот на креветот по напорниот тренинг е најдоброто нешто што можете да им го дадете на вашите мускули. Но, многу е подобро да продолжите да се движите.

Што го вознемирува секој хороскопски знак?

Колку и да се трудите да останете смирени, понекогаш некои ситуации едноставно ве вадат од такт. Прочитајте што го нервира секој хороскопски знак.

Рецепт за домашен сладолед од малини

Направете домашен леден десерт од овошје и шеќер или мед.