Запознајте го Рик, најсреќното еже од Украина!

Запознајте го Рик, најсреќното еже од Украина!

Рик е 7-месечно еже што живее во Украина. Неговата сопственичка, Дијана, инстантно се заљубила во него кога го здогледала и не згрешила воопшто кога одлучила да го посвои бидејќи од тој момент, Рик секојдневно ѝ го разубавува животот. Дури и за време на најлошите денови, тој успева да ја насмее. Токму затоа и таа решила да му направи посебен профил на Инстаграм, за да ја споделува оваа среќа и со другите луѓе ширум светот. Па, ако ви треба расположување денес, тогаш дефинитивно сте на вистинското место!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар