Тоа што прво ќе го забележите на оваа слика открива што ве вознемирува во моментов

Тоа што прво ќе го забележите на оваа слика открива што ве вознемирува во моментов

Ако сакате да знаете во каква состојба е моментално вашата психа и што ве вознемирува, тогаш погледнете ја оваа слика на 10-тина секунди и запомнете го тоа што прво ви паднало во очи. Откако ќе го идентификувате тоа што ви го привлекло вниманието, пронајдете ги резултатите во продолжение…

1. Пештера

Честитки, вие немате немири во моментов! Исто така, многу е тешко некој да ве исфрли од рамнотежа. Вие сте смирена и приземјена личност што ја гледа добрата страна на секоја ситуација и во секој човек. Благодарение на вашата внатрешна сила и високиот оптимизам, негативните ситуации не допираат до вас. Токму затоа и луѓето често ве бараат кога имаат потреба од помош или совети. Вие ги поддржувате блиските личности и им пренесувате позитивна енергија.

2. Летечки чинии

Понекогаш ви изгледа како сè да ве нервира, и како постојано да сте на работ пред експлозија. Дури и секојдневно се борите со здравствени проблеми само затоа што немате скоро никаква толеранција на стрес. Можеби дури и патите од несоница или од кошмари. Време е да научите како да ги исфрлате негативните емоции и мисли од вас и да престанете да се нервирате дури и за најмалите ситници.

3. Вонземјанин

Вие имате тенденција во сè да наоѓате проблеми. Поради навиката да се возбудите дури и за најмалите нешта, многу сте чувствителни на стрес. Токму затоа и треба да научите како да престанете да трошите енергија на непотребни грижи. Кога ќе се соочите со тешка ситуација, едноставно обидете се да ја погледнете од друга перспектива. Со цел да се изборите полесно со стресот, почнете да правите вежби за дишење бидејќи тие навистина можат да ви помогнат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар