03 септември 2018 | Кафе пауза

6 знаци дека сте алергични на сонце

Постојат неколку реакции на кожата кои се појавуваат откако ќе ја изложите на директна сончева светлина.

10 причини зошто тоа што сте сега сингл може да е најдоброто нешто што ви се случило?

Добрите вести се дека оваа фаза од вашиот живот ќе пројде и еден ден ќе бидете благодарни што сте ја искусиле, колку и да ви изгледа тоа неверојатно во моментов...

Авантури, забава и незаборавни спомени: Прошетајте низ светот со блогерката Софија Јанева

Прочитајте го нашиот разговор за нејзините патувачки авантури во продолжение, и уживајте во неверојатните фотографии што таа ги прави…

Според науката, кучињата можат да ги почувствуваат лошите луѓе

Според многу истражувања, кучињата имаат шесто сетило и се многу почувствителни на човечки емоции.

8-те најефективни игри и апликации коишто ќе ве научат брзо да пишувате на тастатура

Компјутерите и телефоните станаа неизбежна алатка во професионалниот и личниот живот. Па, користењето пенкало и хартија денес не е толку често.

8 причини зошто луѓето ја прифаќаат религијата

Се проценува дека речиси 90% од луѓето во светот ѝ припаѓаат на некоја религија.

12 неочекувани здравствени придобивки од алое верата

Алое верата е природен ресурс кој постои речиси цел милениум.

Предупредувачки знаци што покажуваат дека вашата депресија можеби се враќа

Некои луѓе искусуваат сериозна депресивна епизода еднаш во нивниот живот, но за некои депресијата е хронична и може да се враќа одново и одново.

Тоа што прво ќе го забележите на оваа слика открива што ве вознемирува во моментов

Ако сакате да знаете во каква состојба е моментално вашата психа и што ве вознемирува, тогаш погледнете ја оваа слика на 10-тина секунди.

Илустратор го фотографира своето куче во интересни сценарија

Често се вели дека секој крај е само нов почеток. Токму ова му се случило на бразилскиот илустратор Рафаел Мантесо.

Сексуална астролошка компатибилност: Бик и Стрелец

Стрелецот го привлекува сензуалноста на Бикот. Од друга страна, независноста на Стрелецот е многу привлечна за Бикот.
Датум: 03 сеп 2018
, Автор: