24 декември 2019 | Кафе пауза

Што би правеле овошјето и зеленчукот ако беа живи?

Во паралелниот универзум „Најсвежата храна“, овошјето и зеленчукот се живи и се претвораат во харизматични ликови чијашто секојдневна рутина не е многу поразлична од онаа на луѓето.

Вознемиреност кај децата: 15 работи кои може да им ги кажете за да ги смирите

Родителите понекогаш не успеваат да разберат низ што минуваат нивните деца, затоа што веруваат дека тие се сè уште мали, но тоа не е точно.

Божиќни цитати што ќе ви помогнат да го сфатите вистинското значење на празниците

Една од главните работи што ги одликува празниците се подароците кои многумина ги прават материјално ориентирани, а целта на празниците е само саканите личности да бидат блиску до вас.

Три видови зеленчук што ќе ви помогнат да го намалите целулитот

Не можете да погрешите при изборот на зеленчук и овошје, но овие 3 намирници треба да ги јадете колку што е можно почесто ако сакате да се ослободите од целулитот.

Како да го изберете најдоброто кафе: Воопшто не е сеедно кое го купувате

Како вие избирате кафе? Како одлучувате кое од нив е вистинскиот избор и кое ќе се најде во вашата кошничка?

Астролошки здравствен картон: Каква ќе биде состојбата на вашето здравје во 2020 година?

Дали во 2020 година ќе бидете здрави како дрен или ќе треба да промените некои навики за да имате добра здравствена состојба?

Испробајте ја новата техника за средување во домот: 4 кутии за спас од нередот

Раскревајќи ги старите предмети, создавате простор за нови нешта, а тоа ве полни со верба.

10 причини зошто жената Бик е еден од најдобрите партнери во врската

Запознавањето со жена Бик може да ве „однесе“ во паралелен универзум исполнет со љубов и страст.

12 смешни разлики помеѓу мажите и жените

Повеќето луѓе мислат дека мажите и жените немаат многу заеднички работи. Погледнете ги овие смешни разлики помеѓу нив, па можеби ќе се препознаете.