02 ноември 2020 | Кафе пауза

Како да ја преболите загубата на некоја блиска личност?

Тагата е природен одговор на загубата и емоционално страдање што се појавува кога ќе изгубите личност што ја сакате.

Што размислува секој хороскопски знак кога ќе го види својот партнер?

Можеби веќе не чувствувате пеперутки во стомакот како на почетокот, но ако навистина го сакате вашиот партнер, тогаш сигурно се радувате секој пат кога ќе го видите.

7 работи за најголемиот трговски центар во Европа што сигурно не ги знаевте

Во овој центар се наоѓа вториот по големина часовник во светот сместен на стаклен покрив.

Олерон во Франција: Рибарски села каде што климата е блага, а храната не може да биде посвежа

Иако е еден од најголемите острови во Франција, неговите рибарски села се мали, но навистина волшебни!

Заборавете на црната мувла во бањата со овој едноставен трик!

Сега низ социјланите мрежи кружи еден трик кој навистина е многу ефикасен!

Немате време да ги завршите сите обврски? Еве како да го промените тоа

Без разлика дали работите од дома, од канцеларија или сте посветени на домот и семејството, сигурно ви се случило да не знаете зошто не можете да ги завршите сите обврски.

Растенија кои го намалуваат стресот и вознемиреноста

Грижата за вашето ментално здравје е исто толку важна како и грижата за забите или одењето на лекар кога сте болни.

Ракија од шипка – одлична за зајакнување на имунитетот

Поради високата содржина на витамин Ц, шипката се користи за зајакнување на имунитетот и ја зголемува отпорноста на инфекции како што се настинки и грип.

Ефективни и необични трикови што даваат одлични резултати: Како ја одржуваат својата убавина жените ширум планетата?

Секој дел од светот има своја култура, свои обичаи, но и тајни на убавината што се пренесуваат од колено на колено.

8 начини на кои ќесичките чај може да ви бидат од корист во секојдневниот живот

Сите знаеме дека пиењето различни видови чај има многубројни здравствени придобивки. Но, она што повеќето луѓе не го знаат е дека ќесичките чај може да ви помогнат во неколку итни ситуации.