бранови | Кафе пауза

Фотограф далтонист ја доловува визуелната симфонија на брановите

Овој фотограф е совршен пример за тоа како најдобро да ги искористите вашите недостатоци.

Нов летен тренд на фризура: Дали сте чуле за „секстура“?

Новиот тренд на фризура е идеален за летото. Дали можете да погодите кој е неговиот сојузник?

Неверојатни фотографии од океанските бранови кои изгледаат како да се направени од стакло

Фотографот Бен Тоуард од Тахити совршено ја отсликува убавината и моќта на океанските бранови и прекрасните зајдисонца.

Ако обожавате да носите капи, тогаш ова се идеалните фризури за вас!

Во зимскиот период најтешко е да пронајдете рамнотежа помеѓу убавата фризура и носењето капа.

Прекрасни морски пејзажи од моментот кога се судруваат песокот и брановите

Оваа серија фотографии е направена за време на есенските бури на плажата Кампс Беј, Кејп Таун, Јужна Африка.

Дванаесетте Апостоли – Австралиските карпи кои го одземаат здивот

Ако некогаш имате можност да ја посетите Австралија тогаш задолжително треба да ги видите Дванаесетте Апостоли – прекрасните зданија кои се наоѓаат на Големиот океански пат во Викторија, Австралија.
Датум: 28 јул 2014
, Автор:

Одлични фотографии со сурфери

Обидите да се направи совршена фотографија додека брановите се движат околу сурферите ретко кога се едноставни. Но, тоа воопшто не ги спречува упорните фотографи во својата цел.

Како би изгледал WiFi сигналот доколку би бил видлив?

Истражувачот и уметник, Николај Лем заедно со Воугел Браунинг, поранешен работник во НАСА со докторат во полето на астробиологијата, прикажале како би изгледал светот доколку WiFi сигналот би бил видлив.

Опуштете се две минути и не правете апсолутно ништо

Секогаш треба да имате на ум дека вашето здравје е поважно од сѐ останато.

Сурферите во Хаваи во црно-бело издание

Тоби Хариман е фотограф од Сан Франциско, кој неодамна бил на десетдневно патување во Оаху, Хаваи и решил за првпат да си ја испроба среќата во фотографирање сурфери.

Мистичен бунар кој голта и исфрла вода

Огромна фонтана со солена вода која црпи енергија од Пацификот, за да може да исфрла бранови големи по неколку метри.

Звуци и песни кои најмногу ја релаксираат човечката душа

Ви треба одмор, а не знаете како да се релаксирате и да го оттргнете сите грижи од вашите мисли? Тогаш продолжете да читате...
12