Опуштете се две минути и не правете апсолутно ништо

Живееме во стресно време со многу нервози. Повеќето луѓе по 8 работни часа се врзани на столче и пред компјутер, немајќи можност да здивнат и да одвојат неколку минути само за себе. Сепак, секогаш треба да имате на ум дека вашето здравје е поважно од сѐ останато.Опуштете се две минути и не правете апсолутно ништоВеб-сајтот „Donothingfor2minutes“, ќе ве натера 2 минути да не правите ништо. Доколку го мрднете маусот или притиснете некое копче на тастатурата, одбројувачот се рестартира и повторно почнувате од ново. Затоа одвојте две минути во текот на денот, пуштете го овој сајт, затворете ги очите и слушајте го звукот на брановите. Верувајте, ќе ви биде многу подобро, особено доколку сте под стрес.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар