Духот од волшебната ламба и трите желби

На сите ни е добро позната приказната со духот од волшебната ламба кој исполнува три желби на оној кој ќе го ослободи. Нема човек што не си замислил што би посакал доколку сето ова би било реалност. Ова стрипче ќе ви покаже како е најдобро да го сторите тоа.

Духот од волшебната ламба и трите желби Духот од волшебната ламба и трите желби Духот од волшебната ламба и трите желби

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар