24 декември 2018 | Кафе пауза

Нема да се изненадите: Најпопуларните фотографии на Инстаграм за 2018 година

Како и претходните години, така и оваа Инстаграм го држи првото место на листата за најпопуларните социјални мрежи.

6 грешки што речиси сите девојки ги повторуваат за време на менструацијата

Голем дел од навиките што сите сме ги прифатиле во овој период од месецот всушност воопшто не се здрави.

5 начини да го натерате вашиот мозок да не сака брза храна

Имате ли забележано дека понекогаш е навистина тешко да ѝ одолеете на брзата храна?

Кинеските научници најдоа начин да го трансформираат бакарот во „злато“

Според легендите, алхемистите поминале многу време обидувајќи се да го претворат оловото во злато и да направат еликсир што ќе им даде вечен живот.

9 тешки работни места што ќе направат вашата канцеларија да изгледа како рај

Ако мислите дека го имате најлошото работно место на светот, оваа листа сигурно ќе ви го промени мислењето.

Луѓе споделуваат фотографии од нивните необични делови на телото

Нашите разлики нè прават уникатни и посебни, вклучувајќи ги и необичните делови на телото.

Дали е време да ставите крај на вашата врска?

Доколу се прашувате дали е време да се збогувате со партнерот, обрнете внимание на овие знаци.

Фотограф далтонист ја доловува визуелната симфонија на брановите

Овој фотограф е совршен пример за тоа како најдобро да ги искористите вашите недостатоци.

Вашиот хороскопски знак ви открива: Колкава е вашата емоционална сила?

Личностите кои се емоционално силни секогаш знаат дали треба или не треба да делуваат според нивните чувства и емоции.

Уште само 8 дена дa „скокнете до Халквантура“ и со нов Jeep Compass да ја возите 2019 година

Одбројување со двојна возбуда – 8 дена до Новата година, но и само уште 8 дена до крајот на големата наградна игра на Халкбанк и Mastercard „Влези во Халквантура“, чија главна награда е атрактивниот Jeep Compass.
Датум: 24 дек 2018
, Автор:
12