Нема да се изненадите: Најпопуларните фотографии на Инстаграм за 2018 година

Нема да се изненадите: Најпопуларните фотографии на Инстаграм за 2018 година

Како и претходните години, така и оваа Инстаграм го држи првото место на листата за најпопуларните социјални мрежи. Со неверојатен број корисници, што секојдневно расте, оваа мрежа фрла сенка на Фејсбук и на Твитер. Па, доколку сакате да знаете кои фотографии на Инстаграм имаат најмногу лајкови за 2018 година, продолжете со читање.

1. Првата фотографија на малата Сторми, ќерката на Кајли Џенер

2. Фотографијата со која Џастин Бибер ја потврдил веридбата со Хејли Болдвин

3. Кајли Џенер и Сторми повторно се појавуваат на оваа листа

4. Посветата на Аријана Гранде за бившиот партнер Мак Милер откако тој почина

5. Последната фотографија на раперот XXXTentacion пред неговата смрт

6. Фотографијата од Кристијано Роналдо со кој потврдил дека се префрла во Јувентус

7. Кајли Џенер и Сторми за трет пат на оваа листа

8. Еве ги повторно, но овој пат за Ноќта на вештерките

9. Верувале или не, Кајли и Сторми повторно се појавуваат!

10. И за крај, романтичниот состанок на Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар